Spotkanie integracyjne pod patronatem Burmistrza Radłowa

          W dniu 7 czerwca 2022 r. osoby starsze, samotne oraz z niepełnosprawnością  z Gminy Radłów uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym w Sali Bankietowej Restauracji Radłowskiej. Spotkanie po raz dwunasty zostało zorganizowane przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radłowie,  przy współpracy Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Burmistrz Radłowa Pan Zbigniew Mączka, Zastępca Burmistrza Pan Wiesław Armatys, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Piotr Kapera, Radny Powiatu Tarnowskiego Pan Marek Podraza, Sołtysi poszczególnych sołectw, Komendant Komisariatu Policji w Żabnie Pan Dominik Rzepecki wraz z Dzielnicowym Panem Krzysztofem Nowakiem. Obecnością zaszczycili nas również sponsorzy. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym powitaniem przybyłych gości przez Pana Krzysztofa Sobczyka – Kierownika MGOPS w Radłowie. Następnie głos zabrali przedstawiciele lokalnych władz. Po uroczystym obiedzie  Komendant Komisariatu Policji w Żabnie wygłosił krótką prelekcję na temat współczesnych zagrożeń zatytułowaną  „ Bezpieczny senior”.

Atmosfera spotkania była rodzinna i pełna ciepła. Nie zabrakło rozmów i wspomnień przy oprawie muzycznej, o którą zadbało Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Jak w ubiegłych latach dużym wsparciem i okazaną pomocą wykazały się lokalne firmy i osoby prywatne, które wspomogły finansowo i rzeczowo tę niecodzienną inicjatywę.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z czasu spędzonego w miłym gronie. Dla niektórych była to świetna okazja na oderwanie się od codziennej rzeczywistości i zabawę w przyjaznym towarzystwie.

Widząc uśmiech na twarzach przybyłych gości utwierdza nas to w przekonaniu, że takie inicjatywy są potrzebne i dlatego z całą pewnością będą kontynuowane w przyszłości.

W imieniu Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zaproszonych gości składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom.

Sponsorzy:

 1. Pan Krzysztof Witkowski Bruk Bet Nieciecza
 2. Pan Józef Szwiec Firma WITOSPOL Wola Rzędzińska
 3. Pan Andrzej Kijak Gospodarstwo Rolne Radłów
 4. Pan Sławomir Kołodziej Firma VISION- BAU  Radłów
 5. Pan Janusz Mietelski Punkt Sprzedaży Materiałów Budowlanych Tarkom Radłów
 6. Pan Robert Bieryt Firma Brukarstwo i Budownictwo Wiktoria
 7. Apteka Radłów Zdrowe CENY Radłów ul. Brzeska 2
 8. Pan Kazimierz Krupa Ferma DROBIU Wola Radłowska 15
 9. Pan Zbigniew Curyło Firma Wod Kan ZIBI Radłów
 10. Sołtysi z poszczególnych sołectw
 11. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie

Skip to content